EN

  • EN

  • icon

    UA

  • EN

  • icon

    UA

EN

  • EN

  • icon

    UA

  • EN

  • icon

    UA

Vol.16

LA BOUSSOLE «Ідентичність»

Культове естетичне видання про подорож до себе

Щоби вистояти у боротьбі за право існувати як держава і нація, українці потребують знань — актуальних і чесних — про власну міць, незламність, що плекалася поколіннями, творчий дух, багату культурну спадщину і традиції. 
Зібрані у LA BOUSSOLE Vol.16 «Ідентичність» статті та авторські тексти розказують різними словами, у різному контексті та з різних точок зору, що бути українцем — відповідально, а сьогодні ще й смертельно небезпечно, проте поважно і круто. Бо нам є, що захищати і чим пишатися, є, що продовжувати та розвивати.
Ми не народ, що просить порятунку. Ми — вільні люди, що ідентифікують себе українцями, свідомо обирають цей шлях і йдуть шляхом вдумливого дослідження своєї історії, збереження традицій та розвитку культури.
Будучи двомовним, українським та англійським, LA BOUSSOLE «Ідентичність» говорить із ще більшим колом читачів про культуру, мову, характер і ментальність своєї сміливої та стійкої України.

Українська ідентичність — про що це?

Після дитинства настає період дорослішання. Для кожного він проходить по-своєму, однак для всіх — через пізнання себе та формування себе нового.

Випуск LA BOUSSOLE Vol. 16 «Ідентичність» вібрав у себе силу українського роду, велич культури, глибину віри та шани до традицій, щоб розказати своїм і світові, що таке — бути українцем, відчувати себе частиною нації, душу й тіло положити за свободу не лише на слові, а й на ділі, бо всі ми — козацького роду.

Про героїв випуску

Культурулогиня, професорка Національного університету ім. Шевченка Наталя Кривда розкриває тонкощі наукової термінології, де ідентичність трактується багатогранно, проте досить однозначно.

Представники Національного музею Івана Гончара оповідають про кераміку, скло, килими та деревʼяні вироби, відзначаючи унікальність українського традиційного мистецтва, його ужиткову продуманість і водночас декоративну актуальність. Їм вторять бренди GUNIA та Hutsul Authentica, що черпають натхнення та ідеї у культурі пращурів.

Засновниця GUSHKA та проекту Dydova hatchyna Дарина Луканюк ділиться історією формування ідентичності себе-українки завдяки родині, природі Карпат та зануренню у рідну творчу спадщину, де ритуали та традиції переплетені міцно зі звичайним життям сучасної людини. Так само і Наталя Гергелюк, свого часу обравши шлях популяризації національного одягу і символіки, створила бренд вишитого вбрання GAPTUVALNYA, заперечуючи його виняткову святковість, радше наполягаючи на повсякденному вжитку як промовистій маніфестації своєї національної ідентичності.

Блогерка Марта Мисюк свідомо змінює столичні стіни та балійські пляжі на стару хату у Косівському районі, бо це не тільки про природу і slow living, а й про збереження української автентичної архітектури та побуту. Цьому ж присвячено проект Old khata project, що обрали своєю місією зафіксувати і показати розмаїття будівельних конструкцій різних регіонів України, у яких закодовано набагато більше за просто стіни та дах над головою.

Про креативність, що бурлить в українських серцях і точно є одним із елементів ДНК нації, розповідає співзасновник агенції BANDA Паша Вржещ.

Про збереження національного духу та передання нащадкам культурних надбань ділиться своїми спостереженнями кандидатка філософських наук Ольга Муха, пояснюючи, що гібридна ідентичність — то наші реалії помножені на історію нації. І через смаки, аромати і традиційні страви так само потужно відбудовується українська культура у інтервʼю із азербайджанським шефом з українською душею Міралі Ділбазі.

Казки, пісні, гумор — поняття ширші за фольклор — теж формують нас як націю в цілому, і кожного українця по-своєму. 

Illustration

LA BOUSSOLE Vol. 15 «Дитинство» отримав спецвідзнаку журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» за відповідність форми, змісту та поліграфічного виконання.

«Найкращий книжковий дизайн 2022» — конкурс Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який було проведено у співпраці з Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду Buchkunst. Відбір проводився серед 142 видань.

Ймовірно, свій перший LA BOUSSOLE ви побачили в улюбленому закладі. У лаконічному інтерʼєрі з ароматами спешелті кави або відбірного чаю. Поки чекали на зустріч із другом чи на свій сніданок. Аби відволіктися від гортання стрічки новин та зазирнути, що ховається за приємною на дотик обкладинкою з великими літерами.
Ні, стривайте, можливо, ви побачили його у знайомого архітектора в офісі поміж класних дизайнерських каталогів, але в руки взяли чомусь саме LA BOUSSOLE.

Чи ми зовсім не знайомі?

Наша історія почалася з простого бажання — подорожувати Україною.
Перші випуски LA BOUSSOLE були присвячені розмаїттю українських міст — Одесі та Львову, Харкову, Карпатам, Чернівцям, Києву та Херсону, з історіями людей, які там жили, з фотографіями, які закохували у вулиці та краєвиди. Ми пишалися і раділи, коли отримували ваші відгуки, коли надихали вас їхати, пливти, спускатися у каньйони чи здійматися у височінь нашої батьківщини. Після цього разом із авторами LA BOUSSOLE розповідали на своїх сторінках про українські Дороги, Воду, Квіти, Висоту, Зупинки та Ліс.
Із кожним випуском ми шукали і знаходили щось більше за красу, яку треба помітити і осягнути.

І що з цього вийшло?

Осягнути та усвідомити себе самого — ось куди ми поступово йшли і акуратно вели вас.
В шаленому світі нескінченних подій і новин кожному з нас інколи потрібен просто тихий час на себе, і LA BOUSSOLE став сучасною паперовою збіркою історій, експертних думок і творчого натхнення, який вже хочеться не просто подивитися поміж ділом. Його вдумливо читають, дарують, цитують і колекціонують. Він став серйозним без зарозумілості, науково обґрунтованим без нудьги, залишившись при цьому персональним путівником для кожного у подорожі власними емоціями, спогадами чи мріями.

Подорож до себе

Ми створюємо українське друковане колекційне видання, яке турботливо веде до себе через власні історії та досвід авторів. 
LA BOUSSOLE транслює красу та розмаїття навколишнього світу, водночас надихає досліджувати внутрішній, проживати життя свідомо та насолоджуватись ним попри все.
Кожен випуск LA BOUSSOLE— наче довгоочікуваний лист від хорошого друга, який ви тримаєте в руках, відчуваючи терпкий запах паперу та свіжої типографської фарби, торкаючись оксамитової палітурки, читаєте із захопленням кожен рядок і неодмінно знаходите щось для себе і про себе.

Український культовий друкований журнал La Boussole (ла бусоль) Дитинство в інт'р'єрі

Спільнота LA BOUSSOLE

Раз по разу готуючи новий випуск LA BOUSSOLE, ми аналізуємо величезні обʼєми інформації, візуального контенту, збираємо експертні думки та профільні тексти. Друковане видання обмежене своїми правилами і стилем, а у редакції виникало повторюване відчуття, що цілі пласти важливого, класного і насправді небувалого ховаємо у своїх архівах.
Саме тому ми без вагань вирішили створити місце, де би давали життя усім надбаним матеріалам, що з різних причин не увійшли до паперового випуску LA BOUSSOLE, і про які ви так часто запитували.

Illustration

Всі випуски LA BOUSSOLE